Реалізація програм з енергозбереження у Дніпропетровську.

Реалізація програм з енергозбереження у Дніпропетровську.

6 мая, 2015

28 квітня 2015 року в приміщенні Дніпропетровської міської ради відбулась прес-конференція на тему : «Реалізація у місті програм з енергозбереження».

Директор департаменту промисловості, підприємництва та інвестицій міської ради Олександр Гондар повідомив, що у 2014 році завдяки енергозберігаючим заходам , проведених у Дніпропетровську, вдалось зекономити 28 тисяч тонн умовного палива, а це близько 77 мільйонів гривень .

«На багатьох підприємствах міста старе обладнання для опалення приміщень було замінено на нове, утеплено самі приміщення, впроваджено енергоефективні системи освітлення, засоби обліку та регулювання споживання енергоносіїв та води. Оптимізовано і технологічні процеси за рахунок відключення незавантаженого обладнання та впровадженню роботи обладнання за  графіком», - зазначив Олександр Гондар Директор департаменту наголосив, що продовжується впровадження енергозберігаючих заходів у школах міста у співробітництві з енергетичними компаніями. Минулого року до участі у проекті «Енергоефективна школа» було відібрано 10 міських шкіл, кожній із них підприємства виділять кошти на запровадження енергоефективних заходів.

За словами Олександра Гондаря, у міській раді презентували проект Цільової програми з підвищення енергоефективності у житлових будинках. «Зараз проходять громадські обговорення нещодавно презентованої програми, реалізація якої дасть змогу значно скоротити енергоспоживання та допоможе містянам зекономити кошти на оплаті енергоносіїв. Планується, що цей проект буде фінансуватися з різних джерел і поширюватиметься як на будинки, де є ОСББ та ЖСК так і на будинки комунальної власності», - додав директор департаменту.

Зазначимо, що за Планом дій сталого енергетичного розвитку Дніпропетровська, розробленого у партнерстві з Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» і завдяки впровадженню передбачених цим планом енергоефетивних заходів, до 2025 року є можливість знизити споживання  енергоресурсів на 12% і зменшити вуглецеві викиди  на 26% в порівняні з 2012 роком.