Дніпро - Металург Д 3:1. Срібло і Ліга чемпіонів!

18 трав, 2014

Перемігши донецький «Металург» 3:1, «Дніпро» завоював срібні медалі чемпіонату і вийшов у Лігу чемпіонів! 18 травня. Дніпропетровськ. «Дніпро-Арена». 25 градусів. 19 878 глядачів.

Арбітр: Юрій Можаровський (Львів) Асистенти арбітра: Ігор Альохін (Сімферополь) , Данильченко Євген (Луганськ) Резервний арбітр: Олександр Якименко (Київ) Додаткові асистенти: Сергій Скрипак (Київська обл.), Михайло Митровский (Ужгород) Делегат ФФУ: Вадим Гольдін (Київ) Суддівський спостерігач: Ігор Іщенко (Київ)

«Дніпро»: 71. Бойко Денис , 3. Ондржей Мазух , 4. Кравченко Сергій - до , 6. Джаба Канкава , 7. Кулаков Денис , 8. Джуліано , 10. Євген Коноплянка ( 14. Чеберячко Євген, 86 ), 17. Стрініч Іван ( 44. Артем Федецький, 16 ), 18. Зозуля Роман , 23. Дуглас , 99. Матеус ( 11. Селезньов Євген, 73 ) Запасні: 16. Лаштувка Ян , 9. Нікола Калініч , 20. Гамма Бруно , 89. Сергій Політило Головний тренер: Хуанде Рамос

«Металург» Д: 79. Паньків Юрій , 4. В'ячеслав Чечер - до , 7. Микола Морозюк , 9. Джордже Лазіч , 10. Жуніор Мораєс , 13. Константінос Макрідіс , 15. Георгій Зотов , 22. Пляцікас Василеос , 24. Даррен о'ді ( 23. Насонов Олександр, 66 ), 50. Сергій Болбат ( 20. Амаду Мутари, 76 ), 99. Геворг Казарян ( 18. Христовий Венцислав, 71 ) Запасні: 12. Бандура Олександр , 5. Польовий Володимир , 19. Даніель , 62. Сергій Каретник Головний тренер: Сергій Ташуев

Голи: Джуліано (3), Джуліано (32), О'ді (43), Матеус (55)

Попередження: Макрідіс (35), Зозуля (41), Пляцікас (43), Канкава (81), Бойко (84)

Вилучення: Жуніор (83), Мазух (83)

Події останніх турів у різних європейських чемпіонатах і почасти в нашому наполегливо наштовхували на думку про те, що поєдинки заключних турів слід укладуть в окрему категорію. Що об'єднувало, скажімо, англійський «Ліверпуль», всі три іспанських лідера, російські «Зеніт» і «Локомотив»? Насамперед те, що всі вищеназвані команди оступалися в той момент, коли для досягнення заповітної мети залишалося зробити якийсь крок. В основі всіх цих невдалими вже точно не лежала недооцінка суперників, поступаються в класі. Швидше за все слід говорить про сверхусталости в кінці сезону або опинилося дуже важкому психологічному вантаж, який часто виробляє до малозрозумілим в звичайних умовах помилки.

В якійсь мірі в цей ряд можна було поставить і «Дніпро», всього за кілька турів вибув із золотої гонки. Частково дніпряни реабілітувалися минулої неділі в Полтаві, і то це стосувалося тільки другого тайму. Але головне було зроблено: підопічні Хуанде Рамоса залишилися фаворитами в боротьбі за друге місце, після чого залишилося зробити «найважчий» останній крок. І щоб він відбувся, крім, власне футбольної майстерності, необхідного для протиборства з таким умілим суперником, як донецький «Металург», був потрібний особливий футбол - не просто по-спортивному злий, а одухотворений і навіть шалений. В останні два роки, коли намітився відчутний прогрес команди, подібне їй вдавалося не раз і не два. Тут можна згадати і гри з усіма вітчизняними грандами, і поєдинки з ПСВ, «Наполі», «Тоттенхемом», «Фіорентиною», нехай останній і був програний.

Напередодні поєдинку обидві команди зазнали за однією суттєвою кадрової втрати. У «Дніпра» вона була більш вагомою - значення капітана команди Руслана Ротаня важко переоцінити як на самому зеленому прямокутнику, так і за його межами. В опорну зону до Джабі Канкаві був висунутий якраз відбув дискваліфікацію Сергій Кравченко. Ну а у «Металурга» перебрав жовтих карток один з провідних центральних захисників Василь Прийма - втрата в цій зоні завжди болюча. Замість нього прогнозовано партнером закового гравця команди В'ячеслава Чечера став ірландець Даррен о'ді, аж ніяк не вирізнявся в цьому чемпіонаті.

Вже з перших секунд «Дніпро» кинувся в атаку і в цьому не було ні краплі перебільшення. До завершення першої хвилини було ще 15 секунд, а дніпряни вже отримали право на перший кутовий у матчі, поданий, правда, Євгеном Коноплянкою вкрай невдало. Зате наступний стандарт на 3-й хвилині приніс «Дніпру» успіх! Після подачі штрафного Кравченко Джуліано був першим на відскоку, після чого акуратно послав м'яч низом повз Паньківа.

Після такого потрібного забитого голу події на полі стали розгортатися з такою ж нестримністю. Атака «Металурга» по центру ледь не закінчилася пожежею у штрафному «Дніпра», однак Джаба Канкава вчасно зіграв на винос. І буквально тут же на ударній позиції під невеликим кутом виявився Матеус, але дозволяє руки Паньківа не зумів.

На жаль, блискавичність подій була і в іншому. По закінченні всього лише третини тайму з'ясувалося, що матч не може продовжувати Іван Стрініч, і його довелося поміняти на Артема Федецького. Відразу після цього «Металургом» були проведені дві гострі атаки, причому перша стала наслідком помилки дніпрян на своїй половині поля, і добре що в своїй штрафній Дуглас в жорсткій боротьбі не поступився співвітчизнику Жуніору Мораэсу. Чудово бразилець зіграв і на 23-й хвилині, коли головою перервав знижку вздовж воріт, що послідувала за поданням Морозюком штрафного удару.

З виниклим перевагою «Металурга» треба було щось робити, тим більше що через півгодини воно стало дуже помітним. На жаль, в цей момент у «Дніпра» не було ніякої гри в центрі поля. Але як же здорово, що саме тоді, коли це було вкрай необхідно, «Дніпро» забив другий гол! Знову призвела до взяття воріт подача штрафного удару, і знову на підборі здорово зіграв Джуліано. На цей раз 8-ка «Дніпра» точно пробив з лівої ноги і при цьому йому допоміг рикошет від стійки воріт.

Однак перед самим свистком Юрія Можаровському на перерву свою вигоду з стандартних покладено витягли і донеччани. Після подачі кутового ірландець о'ді вистрибнув вище всіх і легко переправив м'яч головою у ворота. Але ще перед виходом команд в роздягальні «Дніпро» міг відновити різницю в рахунку в два м'ячі, причому двічі. Спочатку Коноплянка поздовжнім пасом Федецькому чудово розкрив правий фланг оборони гостей. Артем викочував м'яч у центр штрафного Матеуса, але той вже пробіг потрібну точку. А потім після флангової подачі не вдався удар головою Джабі Канкаві.

Перші ж хвилини другого тайму були відзначені великою кількістю порушень з боку обох команд. А на 53-й хвилині у швидку контратаку втекли Матеус і Жуліано. Останній був виведений на іншому удар, але хет-трику не судилося відбутися - м'яч пройшов в безпосередній близькості від верхнього кута. Зате через хвилину відзначився вже сам Матеус, але цей гол був імені Євгена Коноплянки! Євген на швидкості втік від опікунів до лицьової лінії викотив м'яч Матеуса на порожній кут. На 65-й хвилині «Дніпро» і зовсім повинен був ставить крапку в матчі. Швидка стінка Джуліано і Кравченко завершилася ударом метрів з 14-ти Сергія, якому надто вже не вистачило точності.

Цей момент стався після того, як у «Металурга» виник чергові проблеми в центрі поля - через травми своє місце Насонова змушений був поступиться о'ді. На 68-й хвилині дніпряни знову вдарили по «хворого» місця, але Матеус не реалізував вихід один на один з Паньківим. Така марнотратність могла відгукнутися дніпрянам на 75-й хвилині, коли у донеччан пройшла швидка стінка, проте отримав виклик в збірну України 20-річний Сергій Болбат не влучив у дальній кут.

Більше можливостей змінити рахунок у гостей не було, якщо вважати небезпечний випад Мутари, ліквідований спільними зусиллями Дугласа і Болбата, а заканичвали матч команди в меншості - з поля було видалено Ондржей Мазух і кращий бомбардир першості Жуніор Мораэс. Закінчували під овації незрівнянної дніпропетровської публіки, приветствовавшей більше ніж перемогу - другі в історії чемпіонатів України срібні медалі і першу путівку в кваліфікацію Ліги Чемпіонів. Тепер всі ми будемо жити в новому вимірі - очікування матчів першого євротурніру! Таким чудовим чином був підведений підсумок багаторічній копіткій співтворчости гравців і тренерського штабу по створенню команди, якою повинна пишатися і пишається наш чудове місто!