На 25 окрузі підкуповують виборців

На 25 окрузі підкуповують виборців

27 окт, 2014

На 25 округ була подана скарга від довіреної особи в народні депутати України Горника Андрія (ВО «Батьківщина»), щодо зафіксованого підкупу виборця на дільниці №121335, що знаходиться за адресою вул. Дмитра Кедріна, 53.

Виборець, знаходячись у кабінці для голосування, сфотографував бюлетень. Це було помічено спостерігачем, який в свою чергу, повідомив про даний випадок співробітників міліції, які затримали цього виборця. З його пояснень, наданих співробітникам міліції, біля дільниці №121335 невідома особо запропонувала йому проголосувати за Загіда Краснова («Громадська сила») в обмін на 100 грн. Підтвердженням повинна була бути фотографія бюлетеня.

Разом із вказаною особою були затримані двоє його приятелів, які підтвердили вказане. Зазначене є грубим порушенням виборчого законодавства, за яке передбачена кримінальна відповідальність.

Згідно ч. 14 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України»: Забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата, є непрямим підкупом виборців.

За коментарями звертайтеся:
Анна Дзюра – прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській обл.
+380969204820